anna@prezentello.pl

Jaki prezent kupić na okrągłe urodziny: na 20-stkę, 30-stkę, 40-stkę czy 50-tkę?

Jedni mówią, że życie zaczyna się po trzydziestce a inni, że gwarancja na zdrowie kończy się po czterdziestce. Tak czy owak okrągłe rocznice to dobry moment by zatrzymać się na chwilę i popatrzeć na siebie z boku, ale także by wyrwać się z monotonii i spróbować czegoś nowego.

Dlatego na okrągłe rocznice twoich bliskich zaplanuj coś wyjątkowego. Lot widokowy samolotem, skok na spadochronie, może strzelanie plastikowymi kulkami z ASG (Air Soft Gun, czyli z replik broni palnych) albo latanie na flyboardzie (urządzeniu wykorzystującym wodę pod ciśnieniem by unieść człowieka do góry, na wysokość do dwunastu metrów). Dla zmotoryzowanych jubilatów możesz wykupić jazdę Subaru, bolidem wyścigowym czy Ferrari. Może jakiś kurs np. kitesurfingu, barmański lub nauka gry w squasha lub golfa? Dla pań polecam kurs tańca orientalnego, filcowania, robienia biżuterii, decoupage’u czy fotografii (o tym wszystkim napiszę jeszcze szerzej w kolejnych postach).

Stojak do alkoholi na jedną lub cztery butelki lub shot tender na jednolitrową butelkę do odmierzania 50 ml napoju wyskokowego, „gra urodzinowa” 30+, 40+ lub 50+ (alkoholowa wersja gry towarzyskiej. Do zestawu dołączone są kieliszki i pionki). Do prezentu możesz dorzucić kupon lotto i ładnie napisaną listę powodów, dla których jubilat jest wyjątkowy. Na dwudziestkę – dwadzieścia powodów, na czterdziestkę – czterdzieści itd. A może uda ci się znaleźć w jakimś antykwariacie gazetę z dnia narodzin jubilata? Jeśli nie, zawsze możesz zamówić imienną gazetę? Na stronach dla mam, często oferowane są kartki ze starych kalendarzy.

Dla spokojnych – wysmakowany pomysł na degustację whisky, koniaku lub cygar. Profesjonalna sesja fotograficzna na pewno przypadnie do gustu paniom, które lubią, gdy ich piękno zostaje zatrzymane w czasie. Z oryginalnych pomysłów polecam ci nakleić na ścianie dużo czarnobiałych zdjęć w kształcie liczby, która odzwierciedla wiek jubilata.

Najczęściej kupowanym podarunkiem jest przede wszystkim voucher do Spa na masaże całego ciała. Jest to prezent, na który ciężko wydać samemu pieniądze, a w formie podarunku nie tak łatwo odmówić tej chwili zapomnienia. Ja na swoją trzydziestkę dostałam trzy różne kilkugodzinne wizyty w salonach kosmetycznych. Miło wspominam też Floating czyli lewitację na wodzie. Zawsze sprawdzi się też butelka dobrego wina dla mężczyzny czy bukiet kwiatów dla kobiety (niech będzie ich tyle ile solenizantka kończy lat). Oryginalnie możesz zrobić bukiet z cukierków lub banknotów. Na opakowaniu prezentu możesz namalować znak drogowy ograniczenie prędkości do liczby odpowiadającej wiekowi jubilata np. do 30.

Genialnym, choć pracochłonnym podarunkiem jest fotoalbum z życzeniami i zdjęciami od innych. Możesz też podjechać do większości znajomych i zrobić im zdjęcie z literami, które utworzą krótkie życzenia. Taki album możesz wykonać metodą scrapbooking’u o czym jeszcze napiszę.

A wy co dostaliście na swoje okrągłe urodziny? Nie pytam, które bo to nie ma znaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *