anna@prezentello.pl

Jak oryginalnie się oświadczyć?

Powiedzmy, że dwoje młodych ludzi już się w sobie zakochało, chwilę już ze sobą są i mają w planach przypieczętować ślubem swój związek. Zanim jednak do tego dojdzie po drodze jeszcze oświadczyny oraz wieczorki kawalerskie i panieńskie. Zaczynam od paru ciekawych pomysłów na zaręczyny.

Panie, choć możecie się oświadczać, ja nie jestem za odbieraniem tego przywileju panom. Przyznacie same, że miło jest jak mężczyźni trudzą się by zdobyć nasze serca. Zatem moje kochane czytelniczki, proszę o nie czytanie dalszej części tego postu!

Panowie, niekoniecznie trzeba podarować krokodyla swej ukochanej, tak jak to zażądała Klara w „Zemście” Aleksandra Fredro. Jest kilka łatwiejszych sposobów. Na pierwszy podpowiadam filmiki z przedstawieniem musicalowym i teatralnym. Możesz je zaaranżować ze znajomymi dla swej ukochanej:

Oświadczyny do piosenki Bruno Mars – Marry You

Baśniowe oświadczyny

Kolejnym pomysłem jest chińskie ciasteczko, w którym ukochana znajdzie pytanie o resztę jej życia przy twoim boku. Może uda ci się wynająć bilbord, który stoi po drodze do pracy twojej wybranki albo napisać kredą na chodniku przed waszym blokiem, że pragniesz z nią być już na zawsze. Możesz spróbować też poprosić organizatorów jakiegoś większego wydarzenia lub koncertu czy nie można by zadać tego pytania przez mikrofon. Tak jak w Ameryce gdzie można oświadczyć się na wielkim stadionie podczas meczu. Może telefon do radia i zabrać nieco czasu antenowego. Lubicie nurkować – klęknij na kolano na dnie jeziora. Może skakać na bungee? Wykrzycz to z wysokości. Jeśli wolisz to zrobić bardziej spokojnie możesz zamrozić pierścionek w kostce lodu i podać swej wybrance drinka lub schować go w jakiejś szkatułce z kluczykiem, schowanej w książce itd. Jeśli lubicie razem grać w gry komputerowe możesz podarować ukochanej pudełko z pytaniem „chcesz zostać drugim graczem?”, a pod spodem umieścić dwa pierścionki z podpisami: „Gracz pierwszy gotowy”, „Gracz drugi wciśnij start”. W automacie na zdjęcia zrób sobie z nią kilka wspólnych fotografii, a na którejś z kolei wyciągnij pudełeczko i otwórz je znacząco. Kiedyś widziałam też pomysł z wesołego miasteczka. Wybranka siedziała pierwsza w wagoniku, przyszły narzeczony za nią, a za nim znajomi. Wszyscy prócz kobiety trzymali kartki z napisami „czy”, „wyjdziesz”, „za”, „mnie?”. Automat zrobił im zdjęcie, gdy zjeżdżali w dół. Przy odbieraniu go przy kasie kobieta zapewne oniemiała z wrażenia. W małym notesiku narysuj historię klatka po klatce jak się oświadczasz. Gdy wybranka dostanie notes i zacznie szybko przewijać strony odkryje pytanie, jakie chcesz jej zadać. Taki klatkowy trik możesz stworzyć robiąc dużo zdjęć, a potem utworzyć z nich film. W domowych warunkach możesz ułożyć to pytanie ze świeczek lub kwiatów. Na plaży zaś napisz je na piasku. Inwencja twórcza mile widziana. Twoja wybranka to doceni, a miłe wspomnienia będziecie mieli na lata.

Moja rada: pomyśl gdzie ona lubi przebywać i co miło pamięta. Spójrz jej oczami na sytuację oświadczyn. Skok na bungee, który ty uwielbiasz, jej niekoniecznie może się spodobać. W moim przypadku wyszło to idealnie. Mój mąż wiedział, że uwielbiam Irlandię i gdy pojechaliśmy tam, kilka lat temu do pracy, postanowiliśmy poświęcić jeden dzień na wycieczkę na Klify Moher. Piękniejszej scenerii nie mogłam sobie wyobrazić.

Życzę ci odwagi. Potem pozostaje tylko poczekać na odpowiedź ukochanej. Jeśli się zgodzi (a na pewno tak będzie), ochłońcie chwilę, nacieszcie się nowym stanem i planujcie kolejne etapy. Przede wszystkim ślub to nie najbardziej stresujący tylko najpiękniejszy! dzień w waszym życiu. A gratisowo wieczorek kawalerski i panieński, o których napiszę w następnych postach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *