anna@prezentello.pl

10 najciekawszych aktywnych prezentów dla NIEGO

Postanowiłam prześledzić jedną ze stron (Katalog Marzeń), która ma w pakiecie różne ciekawe, często całkiem „odjechane w kosmos” prezenty. Głównie, co lubię, prezenty nie są rzeczowe, a wiążą się z aktywnością, bo ileż można kupować tzw. „pierdółek”. Teraz na wagę złota są wszelkie wspomnienia, emocje i czas spędzony najlepiej z bliskimi i jeszcze lepiej gdyby było to rozwojowe.

Na rynku jest kilka firm, które jednoczą setki mniejszych, oferując wszelakie rozrywki: od takich ekstremalnych, przez wszelkiego rodzaju warsztaty i na relaksujących kończąc.

Wybrałam te najbardziej wyjątkowe, jak na prezentello przystało 😉

Zacznę od Panów, bo z nimi to zawsze problem (wiem, wiem oni o nas mówią to samo😉)

Oczywiście prezenty dla Panów, mogą być prezentami dla Pań – żeby nie było. Jednak pozwolę sobie zachować większe prawdopodobieństwo wyboru tych prezentów przez naszych mężczyzn.

1. Od razu na odstresowanie możliwość rozładowania swojego gniewu przez zrobienie demolki. Polega to na możliwości rozładowania stresu w pokoju wyposażonym w  w przedmioty codziennego użytku, przeznaczone do demolki oraz narzędzia destrukcji: kije baseballowe, młotki. Opcja jest dostępna w Krakowie za 139 zł.

 

2. Jeśli wciąż Twój mężczyzna jest zestresowany i „nosi go”, a jesteście przypadkowo w okolicach Zakopanego, może rzut siekierą do celu nieco go rozluźni?

3. Kolejnym krokiem do relaksu jest Meksykański Masaż Tequilą. Posiada on właściwości rozgrzewające, relaksacyjne, a zarazem lecznicze. Tequila wykorzystywana do masażu pozwala zmniejszyć napięcie mięśni i pobudza pracę węzłów chłonnych. Masaż polecany jest osobom przemęczonym, zestresowanym, po ciężkim wysiłku fizycznym oraz cierpiącym na „syndrom dnia wczorajszego” po udanej imprezie. Dostępny w Warszawie i Katowicach.

4. Jeśli partner lubi motoryzacyjne atrakcje, Katalog Marzeń ma i coś dla niego. Jeśli jest fanem PRL-u, może drift taxi w wersji PRL uszczęśliwi go i pozwoli przenieść się w czasie? Na specjalnym odcinku OES, w specjalnie podrasowanym Polonezie FSO. W pakiecie: jazda Polonezem ze sporą dawką adrenaliny, pokaz technik driftowych w wykonaniu profesjonalnego kierowcy i uwiecznienie przygody na filmie video. Opcja dostępna w Poznaniu za 229 zł.

5. Pozostając w temacie motoryzacyjnym, Katalog Marzeń ma m.in. do wyboru możliwość przetestowania szybkiej jazdy KTM X-Box. Przyspieszanie i skręcanie tą maszyną daje niewiarygodne uczucie bezwładności ciała. Jazda tym samochodem wymaga odpowiednich ćwiczeń na przeciążenia w specjalnej szkole jazdy. Tutaj można spróbować jego pełnej mocy na torze, siedząc na fotelu pasażera, podczas gdy za kierownicą zasiada profesjonalny kierowca. Do wyboru jest kilka torów w cenie od 249 zł.

6. I pojazd inny niż wszystkie: przejazd gąsienicową amfibią PTS-M w Warszawie – 199 zł za 10 minut. Zazwyczaj zasiadają w tym pojeździe wojskowi lub ratownicy służb medycznych. Amfibia bowiem doskonale radzi sobie z jazdą po lądzie, jak i z pływaniem w wodzie.

7. Apropo wojskowych… Może twojego mężczyznę zainteresuje strzelanie policyjne kultowymi modelami broni policyjnej. Strzelanie policyjne odbywa się oczywiście pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, który przybliży zasady zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią oraz techniki strzelania. Opcja dostępna w różnych miastach w różnych cenach.

8. Jest też opcja strzelania multimedialnego, jedynego w Polsce interaktywnego trenażera strzeleckiego (ITS). ITS wspomagany jest komputerowo poprzez system audio-wizualny, służący do przeprowadzania szkoleń strzeleckich w warunkach przypominających realne sytuacje, gdzie cel (figury geometryczne, tarcze, uzbrojeni przestępcy itd…), wyświetlane są na specjalnym multimedialnym ekranie oraz sterowane dotykowym tabletem. Strzelanie na strzelnicy ITS odbywa się z broni bojowej krótkiej (palnej). Opcja dostępna w Łodzi od 199 zł.

9. W temacie walecznym pozostając, jeśli twoja druga połówka lubi sztuki walki, może spróbuje szermierki samurajskiej? Kendo to japońska sztuka walki wywodząca się z szermierki bojowej o nazwie kenjutsu, praktykowanej w Japonii począwszy od XI wieku, której liczne szkoły i różne formy powstawały i rozwijały się aż do połowy wieku XIX, czyli do czasu, gdy szermierka na miecze straciła swój użytkowy charakter. Do Polski kendo dotarło w 1973 roku, za sprawą jednego z jego wielkich miłośników, japońskiego studenta, Takao Mizushimy. Katalog marzeń proponuje spróbować tej japońskiej sztuki walki w Warszawie. Cena zależy od tego czy wybierzemy lekcję indywidualną czy grupową.

10. Jako wisienka na torcie: degustacja piwa – kurs kiperski. Jeśli twój ukochany, ojciec czy brat są miłośnikami piwa, możesz sprawić im niespodziankę w postaci kursu kiperskiego. Poznają jego historię, proces powstawania, nauczą się „słuchać” piwa oraz odróżniać zły trunek od dobrego. Nie zabraknie też wiedzy praktycznej, co ucieszy na pewno każdego smakosza tego trunku. Degustacja i nauka oceniania 8 najciekawszych gatunków piwa zwieńczona zostanie przyznaniem certyfikatu ukończenia kursu kiperskiego. Kurs odbywa się w kilku miastach za 158 zł.

Jeśli mało ci jeszcze wrażeń, emocji i adrenaliny, zapraszam do wcześniejszych postów:

Prezenty ekstremalne

Prezenty ekstremalne dla większej ilości osób

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *