anna@prezentello.pl

10 najciekawszych aktywnych prezentów dla KAŻDEGO

Dziś kilka opcji DLA NIEGO i DLA NIEJ – po prostu DLA KAŻDEGO 😉

 1. Jako pierwsza – degustacja kawy. Akurat teraz potrzebuję by to ona zaczęła krążyć w moich żyłach – wybaczcie 🙂 Będę pisać o niej jeszcze cały osobny post. Dziś chcę polecić wam jej degustację ze strony Katalog Marzeń. Jej aromat jest znany na całym świecie już od XIII/XIV wieku, kiedy to kupcy arabscy przywieźli jej ziarna do Jemenu, gdzie opracowano technikę prażenia i wytwarzania z jej ziaren napoju. Beduini zaś rozpowszechnili aromatyczny napój w całej Arabii. Dla tych, którzy kultywują tę jakże dawną tradycję, dla których stanowi ona rytuał, czy w sensie jej przygotowania, czy w sensie degustacji, powinna być znana sztuka wyboru, przygotowania i parzenia kawy. W cenie pokaz i degustacja trzech najciekawszych kaw z różnych stron świata. Uczestnicy degustacji wychodzą z nich zadowoleni, zrelaksowani i bogaci w różne ciekawostki. Degustacja odbywa się w Krakowie w cenie 109 zł.
 2. A teraz trochę poszybujmy. Najpierw tyrolką 😉 czyli kilkaset metrów zjazdu na stalowej linie. Jeśli szukasz fascynującego, pełnego emocji i mocnych wrażeń prezentu dla bliskiej ci osoby, która uwielbia sportowe szaleństwa lub sam z stawiasz sobie nowe wyzwania i próbujesz nowych rzeczy – będzie to idealna przygoda. Tyrolka to jedna z bardziej spektakularnych i ekscytujących atrakcji linowych. Często wiąże się z przełamaniem lęku i własnych słabości, ale z pewnością jest tego warta. Specjalny sprzęt oraz wyszkoleni instruktorzy zadbają o to, by uczestnik umiejętnie i bezpiecznie wykonał ten zjazd. Opcja jest dostępna we Wrocławiu za 69 zł.
 3. Lecimy dalej? Skok wahadłowy to kolejna przygoda na wysokości. Rzucić się w przepaść, szybować jak ptak, kto nie chciałby spróbować? Jeśli jednak skok z samolotu to na pierwszy raz zbyt wiele, Katalog Marzeń ma dla ciebie idealną alternatywę. Wahadło to skok, który przypomina bujanie na gigantycznej huśtawce. Pierwsza faza skoku to najbardziej emocjonujący i pożądany swobodny lot, faza druga jest bardzo szybkim ruchem wahadłowym, a w fazie trzeciej skoczek na chwile odczuwa zanik grawitacji. Stosunek swobodnego lotu do wysokości jest mniejszy niż w technice dream jump, dlatego Skok wahadłowy można potraktować jako przed krok do Dream jumpu. Swobodny lot jest fazą najbardziej emocjonującą i pożądaną, ale jednocześnie najbardziej przerażającą, bo po pierwsze nieznaną dla osób skaczących po raz pierwszy, a po drugie spadanie, pierwotnie zakodowane jest w naszych genach jako zagrożenie. Jeśli chcesz poczuć wysoką adrenalinę możesz podjechać do Łeby (30 zł) lub do Warszawy (79 zł).
 4. Jak już pisałam wyżej, kolejnym krokiem do przygody na wysokości jest Dream Jump, czyli fascynujący i pełen emocji skok w przepaść. Podczas kilkudziesięciu sekund twój świat zawiruje, wszelka równowaga zostanie zachwiana, poczujesz się jak nigdy dotąd – niesamowicie wolny, przeżyjesz coś, czego nie zapomnisz do końca życia. Z pewnością długo będziesz wspominać dream jump jako jedną z najbardziej ekscytujących przygód w swoim życiu, a specjalny sprzęt oraz wyszkoleni instruktorzy zadbają o to, by skok marzeń był czystą przyjemnością. Dream jumping to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Podstawą układu do skoków są dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, w swoim pierwotnym ułożeniu przypominające literę „U”. Dzięki temu możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, do 90% wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Długi, swobodny lot daje skoczkowi nieskończone możliwości wykonywania w powietrzu akrobacji: salta, gwiazdy, a także skoków wieloosobowych i skoków z różnymi przedmiotami, np. rowerem. Opcja dostępna w Warszawie za 79 zł.
 5. Jeszcze mało latania? Może lot w tunelu aerodynamicznym Hurricane Factory? Pionowy Tunel Aerodynamiczny to urządzenie polegające na wytworzeniu pionowego strumienia powietrza w kształcie kolumny, które nakierowane jest ku górze. Znajdując się wewnątrz tunelu ciało ludzkie unosi się w powietrzu, dlatego też czynność ta nazywa się „bodyflight” – lot ciała. Dzięki temu można poznać uczucie spadania bez strachu i mdłości wywołanych wysokością. Taki tunel aerodynamiczny to dobra opcja zamiast skakania z samolotu lub ze skały. Jeśli chcesz przekonaj się jak to jest, gdy lecisz przy wietrze wiejącym z prędkością 270 km/h. Opcja dostępna na Słowacji za 239 zł.
 6. Jeśli myślałeś/ myślałaś kiedyś by spróbować grać na perkusji Katalog Marzeń ma i dla ciebie taką ofertę. Niezależnie od tego czy pasjonuje cię rock czy jazz, czy wolisz stanowcze uderzenia czy rytmiczny akompaniament, czy muzyka jest twoją pasją od dawna, czy od wczoraj – warto spełniać nawet te najbardziej nieśmiałe marzenia. Początki oczywiście bywają trudne, dlatego takie zajęcia z profesjonalistą pomogą nauczyć ci się podstaw, by szybciej i efektywniej rozwinąć skrzydła i tworzyć własną małą legendę. Opcja dostępna w Łodzi za 59 zł.
 7. A może chcesz zostać DJ-em? Na takich zajęciach z profesjonalistami można zdobyć podstawową wiedzę o sprzęcie DJ-skim, teorii muzyki elektronicznej, technikach miksowania oraz o technikach autopromocji, a na koniec otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu. Opcja dostępna w formie lekcji (99 zł) lub całego kursu (449 zł) w Warszawie.
 8. Ciekawa wycieczka po Górach Kaczawskich na prezent? Jeśli masz obok siebie kogoś kto nie lubi siedzieć przed telewizorem, taka opcja będzie idealna. Wycieczka w poszukiwaniu skarbów po górach, które jeszcze kilkanaście milionów lat temu były miejscem niedostępnym, tajemniczym i nękane przez nieustające trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. Po „wybuchowej” przeszłość pozostało do dziś mnóstwo pamiątek – pod ziemią i na jej powierzchni. I właśnie do ich odkrywania zapraszamy wszystkich tropicieli przygód i poszukiwaczy skarbów. Wycieczkę poprowadzi wykwalifikowany przewodnik kaczawski, który zadba o to, abyś poznał wyjątkową przeszłość, miejscowe legendy i ciekawe zbytki historyczne oraz przyrodnicze. Dowiesz się sporo na temat wulkanów i geologii oraz będziesz miał okazję przemienić się w poszukiwacza skarbów Ziemi. O merytoryczną oprawę części geologicznej zadbają geolodzy, którzy w bardzo przystępny sposób pokażą Ci wspaniały świat minerałów i skał Gór Kaczawskich. Na zakończenie wycieczki na każdego uczestnika czeka ognisko i pieczenie kiełbasek. Opcja dostępna we Wrocławiu za 199 zł.
 9. Kolejna ciekawa wycieczka po Górach Kaczawskich to Geocaching po Krainie Wygasłych Wulkanów. Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest odnalezienie ukrytych w terenie skrzynek z niespodzianką. Uczestnicy zostaną wyposażeni w odbiorniki GPS oraz odbędą krótkie szkolenie z ich obsługi. Każdy z uczestników będzie mógł się sprawdzić jak dobrze radzi sobie z mapą oraz kompasem. Na zakończenie, tak jak w przypadku wcześniejszej wycieczki, każdego uczestnika czeka ognisko i pieczenie kiełbasek. Przygoda z GPS dostępna również we Wrocławiu za 119 zł.
 10. Jako ostatni ciekawy prezent, wyłowiony z Katalogu Marzeń, polecę świat wirtualnej rzeczywistości.  Próbowałam tego w jednym muzeum z córkami – odlot 🙂 W tej ofercie można przenieść się do wnętrza wirtualnego świata za pomocą gogli wizyjnych Oculus Rift. Różne ceny w różnych miastach. Do wyboru jest kilkanaście prezentacji i mini gier:
  • Sightline – prezentacja ukazująca od podstaw, czym jest wirtualna rzeczywistość.
  • Affected – wirtualny dom strachów.
  • Dreadhalls – mini gra – horror, w której szukamy wyjścia z labiryntu pełnego ślepych zaułków i potworów.
  • Don’t let Go – wyzwanie, pół żartem pół serio, gdzie nasi goście muszą zmierzyć się ze swoimi lękami.
  • Senza Peso – relaksujące doświadczenie audiowizualne, ukazujące możliwości wirtualnej rzeczywistości w szeroko pojętej kulturze i sztuce.
  • Surge – doświadczenie audiowizualne, abstrakcyjna wizualizacja, w rytm energetycznej muzyki.
  • Zero Piont – krótkie demo, ukazujące jak wygląda film w trybie wirtualnej rzeczywistości.
  • Neos of the Universe – doświadczenie, ukazujące edukacyjne możliwości wirtualnej rzeczywistości. Prezentacja opisująca jak zbudowany jest nasz świat.
  • Birdy King Land – przejażdżka wirtualnym motorem.
  • Lava Inc. – wirtualny rollercoaster.
  • AirDrift – swobodny lotu w wirtualnym świecie.

Jeśli nadal mało ci pomysłów na wyjątkowe i aktywne prezenty zapraszam do moich wcześniejszych postów w tym temacie:

Prezenty ekstremalne

 

Prezenty ekstremalne dla większej ilości osób

 

Jeśli skosztowałeś, któregoś z ekstremalnych bądź relaksujących powyższych prezentów – podziel się wrażeniami w komentarzach.

Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *