anna@prezentello.pl

TOP 10 bestselletrów pod choinkę na 2017 rok

Na tą chwilę osobiście polecam:

  1. #Jeszcze 5 minutek – o. Adam Szustak – kupuję tą książkę dobrym znajomym i bliskim. Jest to idealny prezent dla opornych na czytanie i na szeroko pojęty Kościół. Wystarczy przeczytać pierwszą historię ultramaratończyka (875 km – 9 dni biegu) w gumiakach i już wiadomo, że warto poświęcić te 5 minutek na każdą ciekawostkę z tej książki. Ja czytam ją z córkami – same wybierają opowieść po kolorowych zdjęciach w środku. Dobry prezent dla dorosłych, młodych, na ślub, I Komunię i tym bardziej teraz pod choinkę.  
  2. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – Elena Favilli – współpracuję obecnie z czasopismem i fundacją dla dziewczynek Kosmos, sama mam dwie córki i uważam, że można pokazać im nieco super bohaterek na tym świecie. Wszechobecnym super bohaterom korona z głowy nie powinna przez to spaść. Książka pięknie wydana – czeka już w papierze opakunkowym na moją 7-letnią córkę.
  3. Rób co chcesz tylko gotuj – Ewa Dobek – w tej książce prócz kilku genialnych przepisów kryją się… najlepsze opisy osobowości o jakich ever słyszałam. Ja, mój mąż, moi znajomi – spadli z krzeseł, gdy czytałam o ich charakterach, a gdy doszli do siebie, spadali z nich jeszcze raz na wieść, że to książka KULINARNA (?!).
  4. Planer pełen czasu – Oli Budzyńskiej – zaraz po świętach – Nowy Rok i nowe postanowienia. I choć Ola mówi, że planowanie nie koniecznie musi czekać na nowy rok – polecam gorąco pod choinkę ten typ planera. Jest on stworzony na bazie Bullet Journal co, ni mniej, ni więcej polega na tym, że sam go tworzysz i ozdabiasz. Ja najpierw się zbuntowałam, a teraz czekam na ten moment na koniec tygodnia gdzie wymoszczę sobie kilka kolejnych dni tak jak chcę 😉 Można go kupić tutaj http://www.planer.paniswojegoczasu.pl/
  5. Chata – William Paul Young – wydaje się być idealna pod choinkę, ciekawa powieść o spotkaniu się z Bogiem w pewnej chacie, w której doszło wcześniej do rodzinnej tragedii -jestem w trakcie czytania, bo u mnie św. Mikołaj wyprzedził gwiazdkę.
  6. Labirynt duchów – Carlos Riuz Zafon – w jego wcześniejszych książkach Cień wiatru czy Gra Anioła – byłam zakochana. Ponoć w podobnym klimacie. Czekam na gwiazdkę – zamówienie złożone, zobaczymy czy kurier gwiazdkowy nie pomyli adresu 😉
  7. Po prostu szczęście oraz Hygge. Klucz do szczęścia- Meik Wiking, to dwie książki o pozytywnym podejściu do życia w modnej ostatnio formie slow. Pisałam o tym więcej w poście: http://www.prezentello.pl/dla-dziecka/hygge-lagom-lifestyle-a-prezenty/ Książki są bardzo uniwersalnym i pozytywnym prezentem.                                                                                                                         
  8. Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata – Joshua Foer – przejrzałam i zaciekawił mnie ten album. Również zaliczam go do osobliwych i nader uniwersalnych prezentów dla bliskich osób, na które nie macie pomysłu.
  9. Za zamkniętymi drzwiami – Paris B.A. – jeśli lubicie trząść gaciami do ostatniej chwili, a książkę wchłonąć przez jeden góra trzy dni – macie to jak w banku przy tej książce.
  10. Początek – Dan Brown – coś dla panów, żeby nie było im smutno i też poczuli się jak w dobrej jakości przygodówce z tajemnicami i presją czasu.

Jeszcze mało inspiracji? Zapraszam do innych postów książkowych:

Książki na prezent dla każdego

Jaką książkę kupić dla dziecka na prezent?

Na ostatnią chwilę pod choinkę – książki TOP 5 bestsellery 2016

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *