anna@prezentello.pl

Prezenty pod choinkę dla podróżników

Od razy przejdę do konkretnych prezentów.

Globtroterom przyda się na pewno chusta wielofunkcyjna tunelowa tzw. buff. Takie chustki są drogie, ale idealnie wykonane i uniwersalne. Można je znaleźć w większych sklepach sportowych.

Wodoodporne i niegniotące się mapy największych miast w Europie.

Wielofunkcyjny scyzoryk  – bez niego ani rusz.

Kompas, co wskaże nam dobrą drogę – moja rada: lepiej kupić dobry niż w jakiejś mini wersji (bo na takich małych, breloczkowych kompasach północ bywa wszędzie).

Ręcznik szybko schnący z mikrofibry – osobiście za nim nie przepadam, ale podczas trekkingu ważył nie wiele i zajmował bardzo mało cennego miejsca.

Jeśli macie do obdarowania fana nurkowania polecam maskę z wbudowanym aparatem cyfrowym. Można też osobno kupić aparat podwodny, płetwy i maskę z rurką.

Ponad to różnego rodzaju naczynia do jedzenia w podróży, termos, kieliszek teleskopowy itd.

Ciekawym gadżetem jest też krokomierz w cenie ok 10zł w sklepach sportowych.

I nade wszystko ciepłe skarpety dobrej firmy – czy to na narty/ snowboard czy też na trekking. Zawsze potrzeba nowych.

Dla wygodnych podróżników mam do polecenia kilka gadżetów do samolotu, samochodu i hotelu. Co może się przydać? Każdy ma indywidualne potrzeby, ale często powtarzają się takie przedmioty jak: kosmetyczka z hakiem do powieszenia, puste, miniaturowe pojemniczki do uzupełnienia (żeby nie dźwigać na trzy dni całej butli szamponu), grzałki do butów, mini żelazko, suszarka, prostownica i czajnik, latarka, siatka na bieliznę, na brudne rzeczy czy też na buty (ciekawe wzory w sklepach hand-made), przejściówka (na kilka wejść do gniazdek w różnych krajach), cyfrowa waga bagażowa, kubek termiczny, apteczka. A do samolotu najczęściej przydają się – zatyczki do uszu, opaska na oczy, specjalna poduszka do podróży tzw. „rogal”, czasem pantofle. W sklepach często pojawiają się takie gotowe zestawy do podróży. Poza tym przydatny jest też portfel na pasku pod ubranie lub na szyję albo oprawka na paszport. Z droższych prezentów polecam kupić podręczną torbę, a do niej np. śmieszną zawieszkę np. z napisem „Let’s fly away”.

A może wystarczy posnuć wspólne plany na wakacje? Teraz jest na to najlepszy czas. Za oknem zima, a my pod palmami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *